Radek Šimek

Zdravím, jmenuji se Radomír Šimek a působím jako trenér v oddíle Judo Bivoj na FZŠ Trávníčkova. Jsem držitelem 1. danu a mám 3. trenérskou třídu. V našem oddíle od roku 2005 vedu závodní a pokročilou skupinu dětí.

S judem jsem začal ve svých sedmi letech na jižní Moravě v Uherském Hradišti a od patnácti let jsem jako člen střediska vrcholového sportu trénoval ve sportovní hale Folimanka za oddíl TJ VŠ Praha. Mými trenéry byli Pavel Vaněk, Zdeněk Kasík (v současnosti velmi úspěšný trenér oddílu TJ Sokol Praha Vršovice) a později neméně známí bratři Petr a František Jáklovi. Vrcholovou závodní činnost jsem ukončil po návratu z Dukly Bánská Bystrica v roce 1986.

Těší mne, že své vize a pojetí juda, které do mého života patří již přes pětačtyřicet let, mohu v rámci našeho oddílu předávat dál. Dbám především na všestranný rozvoj osobnosti u dítěte. Velký důraz kladu na posílení charakteru svých svěřenců a soutěživosti v duchu fair play, kterou vyžaduji především od závodní skupiny. Netlačím na výkon, spíše se u dětí zaměřuji na zlepšení jejich pohybových dovedností a jednotlivých technik juda. Individuálním přístupem se snažím vytvářet v kolektivu pohodovou a přátelskou atmosféru v duchu myšlenky Jigora Kana „vzájemné blaho, všeobecná prospěšnost“.

COAFIN MŠMT Český svaz juda Pražský svaz juda Judo magazín Praha 13 Praha 8 Klecany FZŠ Trávníčkova ZŠ Kuncova