Martin Klapka

Ahoj, jmenuji se Martin a s judem jsem začínal už jako malé dítě u našeho hlavního trenéra Jana Průši, a kam šel on, tam jsem šel i já. Judu jsem se aktivně věnoval od žákovských až do mužských kategorií a poté se zúčastňoval soutěží v Kata.

Dále jsem se aktivně věnoval sambu (samozaščita bez oružija), což je ruský military systém, kterým se vyučovaly ruské speciální jednotky. Zde jsem získal 8x titul mistra ČR (dorost, junioři, muži), 3. místo na Mistrovství Evropské Unie a 2x jsem se zúčastnil světového poháru a Mistrovství světa.

Dále se aktivně věnuji reálné sebeobraně, kde jsem své zkušenosti nabíral na různých kurzech a semináříc, ale hlavně z praxe, kde jsem 16 let působil jako ochranka v nočních klubech.

V posledních letech jsem začal vytvářet programy primární prevence, kde přednáším pro školy a veřejnost na různá témata v oblasti prevence a bezpečnosti.

Dále jsem se vzdělával v oblasti první pomoci, kde jsem získal několik certifikátů, ať už jako školitel, nebo zdravotník, které využívám především na našich soustředěních nebo táborech.

COAFIN MŠMT Český svaz juda Pražský svaz juda Judo magazín Praha 13 Praha 8 Klecany FZŠ Trávníčkova ZŠ Kuncova